Hallituksen kokous ja kevätkokous

Hallitus kokousti 24.4. Päätalolla huoneessa  E222, ensin klo 16.00 ja heti perään pidettiin kevätkokous samassa tilassa klo 18.00 alkaen.

Hallituksen kokouksessa päätettiin sallia vaalimainonta AJ-tilassa. Mainonta koskee  edari-, kunnallis-, eduskunta-, euro- ja kirkollisvaaleja sekä presidentin vaaleja. Mainostaminen tullaan kuitenkin rajoittamaan yhteen julisteeseen per puolue/ryhmä. Mainostamiseen liittyvistä ohjeista tullaan tiedottamaan ensi syksyn aikana tarkemmin.

Antin toimintapiiriin liitettiin Apollon- julkaisu, jatkuvuuden takaamiseksi.

Kevätkokouksessa vanhalle hallitukselle myönnettiin vastuuvapaus. Kevätkokouksessa myös valittiin Risto Niemikari uudeksi syksyn 2013 kulttuuri- ja sosiaalipoliittiseksi vastaavaksi vaihto-opiskelun johdosta pestistä luopuneen Tuomas Koiviston tilalle.